Badacsonyi kalandok
Megmutatjuk, hogy miért érdemes Badacsonyra ellátogatni. Egy biztos, csalódni senki nem fog!
Hegynyi csoda
Van egy csodálatosan szép elvarázsolt hegye, amely 437 méteres nagyságával elnyerte a Badacsony és Tapolcai-medence legmagasabb tanúhegyének a címét. Oldala telis tele van szőlőültetvényekkel, amelyek felett szürke bazaltsziklák és kőfolyások bújnak elő.

Aki meg akarja mászni, ne habozzon, mert könnyen teljesíthető. E hegynek az egyik leghíresebb geológiai képződménye a Rózsakő, melyhez egy legenda is tartozik. Ha egy fiú és egy lány a kőre ül háttal a Balatonnak, akkor még abban az évben egybe is kelnek. A különleges kőre a Szegedy Róza háza fölött, a piros jelzést követve bukkanhatunk rá. Sétálás közben semmiképpen se hagyjuk ki a Kőkapu hatalmas bazalttornyait sem. Sőt ha megszomjaztunk a nagy túrában, akkor a közeli Klastromkút vize felfrissíthet minket, ami télen-nyáron 4-5 fokos.
Badacsonyi szerelem
Már megszokhattuk, hogy számos költőt, híres embert megihletett a Balaton és szívesen töltöttek itt hosszú időt, akár még úgy is, hogy állandói lakókká váltak.

Badacsonyi párunkat, Szegedy Rózát és Kisfaludy Sándort egy szüret hozta össze, ám a románc beteljesedéséhez hosszú évek kellettek. Mi fűződik a nevükhöz?
Badacsony egyik leghíresebb épülete még ma is a Kisfaludy-ház. A házaspár egykori borospincével is rendelkező házikója, késő barokk stílusban épült. Napjainkban egy 200 fős terasszal bővített étterem található itt, borospincével együtt. Ám nem csak ő hagyott nyomott itt, hanem felesége Róza is, akinek a birtokában volt a magyar paraszt barokk egyik legnemesebb présháza, ami ma Kisfaludy Sándor és Szegedy Róza Irodalmi Emlékmúzeumnak ad otthont.
Megújult kilátó
A legteljesebb panorámát a Balatonról, itt a Badacsony csúcsáról kapunk. A teljesen megújult Kisfaludy Sándor kilátó elődje még a 1960-as években épült, de pár évre rá már teljesen lebontották. Az új építményt már 2011 novemberében elkészítették és most már 18 méteres magasságban szemlélődhetünk.

A megunhatatlan Folly-alborétium
Különleges cédrusok, ciprusok és egyéb faritkaságok várják azokat, akik ellátogatnak az Ábrahám-hegy nyugati oldalában található Folly-arborétumban. A több, mint öt hektáron elterülő faritkaság-gyűjteményének otthont adó park fenntartása és gondozása több generáció elkötelezetett munkájának és kitartásának a gyümölcse, amely még mai napig is fenn áll.

Az itt található élőfa-gyűjtemény látványa, a magával ragadó panoráma, és a helyi borok biztosítják mindazt a nyugalmat, amelyre az ember igazán vágyik a hétköznapi rohanás után. Mintha egy elvarázsolt erdőben lennénk, ahol magunkba szívhatjuk a friss fenyő, virágok illatát miközben madarak csicsergését hallgatjuk távol a zajos világtól. Maga a tökély, kell ennél több?
Borok világa
Ha kisétáltuk magunkat, felfedeztük Badacsony csodáit akkor pihenjünk meg és kortyolgassunk finomabbnál-finomabb borokat. A környéken régészeti kutatások elmondása szerint már 2000 évvel ezelőtt is készültek borok. Ennek oka az is lehetett, hogy a napfény itt „háromszorosan" érleli meg a szőlőt, a tó tükre visszaveri a fényt, a fekete bazalt pedig éjszaka adja vissza a nap hevét. Egykor a hegy lábánál vonult végig a római hadiút. A XVIII. században már kifejezetten divat volt szőlőbirtokosnak lenni, ezért nem is egy főúri család vásárolt telket és nyaralót magának.

Badacsony területen főként olaszrizling terem, de ezenfelül tramini, az ottonel muskotály, a rajnai rizling és a chardonnay adják a borvidék jellemző szőlőfajtáit. A badacsonyi hungaricumnak számító Kéknyelű kizárólag ezen a borvidéken terem, a nyolcvanas évek fagykárainak következtében csaknem eltűnt, ma azonban újra reneszánszát éli.

Ha itt járunk, mindenképp látogassunk el a valamelyik borbirtokra, hiszen számos kiváló pincészet található itt.
Badacsonyra fel!