Balatonfüred csodái
Tagore Sétány
Balatonfüred egyik leghíresebb utcája, Rabindranath Tagore irodalmi Nobel-díjas író után kapta a nevét, akit az itteni szívszanatóriumban kezeltek sikeresen még az 1920-as években. Gyógyulása örömére még fát is ültetett. A közel 1 km-es hosszú sétányon sétálva tapasztaljuk meg igazán, hogy a város él. A gyönyörű fasor övezte utcáról csodálhatjuk meg a hajókat, a csodás naplementét. Mesés pillanat egy fárasztó túra után.
Forrás: wikipedia.org
Jókai Mór nyomában
Híres írónk Jókai Mórt erős szálak kötötték a városhoz, rengeteg időt töltött itt. Több nagy művét - így Az Aranyember című regényét is - füredi házában írta. Jókai egykori nyaralója, ma az egyik legjelentősebb műemlék épülete és egyben múzeuma Fürednek.

Az 1870-ben épült Jókai Mór Emlékház, vagy ismertebb nevén Jókai Villa irodalmi emlékmúzeumként várja a látogatóit. A ház tele van rengeteg tárgyi emlékkel, festménnyel, fotókkal és olyan dokumentumokkal, melyek által megismerhetjük az egykori Jókai család életét. A ház előtti hangulatos kertben megcsodálhatjuk az író 120 éves Császárfáját. Ezenfelül még itt található Flóra istennő szobra, valamint Jókai Mór mellszobra.
Kép forrása: wikipedia.org/Balatonfüred
Jókai Kilátó és a Lóczy Barlang
A város felett Tamás-hegyen található a csodálatos panorámát nyújtó Jókai kilátó, mely Füred egyik legszebb pontja. Ahhoz, hogy eljussunk ide egy páratlan túrán kell részt vennünk, melynek kiinduló pontja a Lóczy barlang. A zöld háromszöggel jelzett turistaúton jutunk fel Tamás-hegyre, ahol megcsodálhatjuk a Balatont, Balatonfüredet és a Tihanyi-félszigetet. A túra során ráadásul még tanulhatunk is, mert hat tábla mutatja be a környék földtanát, növény- és állatvilágát. Igazi kaland vár ránk!

Koloska Völgy
Minden Jókaihoz kapcsolódik, ugyanis a Koloska-völgybe és a Koloska sziklákhoz a kilátótól juthatunk el. Az itt található Koloska-forrás előtt egy kis tavacskát is találunk, ám ez aszályos időkben sajnos kiszáradhat. A város fölött magasodó fennsíkokat jellegzetes egyedi szubmediterrán karszterdő borítja. Az itt található mészkőhegyekbe vájt völgyekben kis patakok csörgedeznek és futnak a Balatonba. Ráadásul a 20. század elejéig még vízimalmokat is hajtottak itt.
Ha a Koloska-völgyben járunk, érdemes egy kis kitérőt tenni a 2013-ban megnyílt Vadasparkba, amely egész évben, időjárástól függetlenül várja a látogatókat. A csodálatos atmoszférájú park természetes környezetben mutatja be az ország vadfajainak egy részét. Ha pedig elfáradtunk, akkor a közeli étterembe megkóstolhatjuk a híres Jókai bablevest.
Forrás: wikipedia.org/Koloska-völgy
Horváth Ház
Korábban még az 1800-as években az első Anna bált rendezték itt, de ma ez a különleges ház, egy Borgalériának ad helyet. A modern belsővel bíró belső tér, teljes összhangban áll az egykor dekorációs célokra használt százéves hordódarabokkal és szőlészeti eszközökkel. Aki betér e ház falai közé, ahogy tette azt korábban többek között Deák Ferenc, Berzsenyi Dániel, Vörösmarty Mihály, az igazi különlegességekkel találja szembe magát. Az itallapon a Balaton régiót átfogó borkínálaton kívül pálinkákkal és kézműves szörpökkel találkozhatunk. Minden alapanyag meg van a konyhában, ami egy kiváló hidegtálhoz vagy borkorcsolyákhoz szükséges.
A könyvszerelmeseknek is remek kikapcsolódási lehetőséget nyújt az ittlét, ugyanis egy könyvtárszobának, olvasósaroknak, valamint egy bortrezornak adnak helyet a ház falai. A hely kiváló alkalmat biztosít borkóstolásnak, de nagyobb rendezvényeket is lehet ide szervezni.